Błędy montażu pojawić się mogą na dowolnym etapie prac, skutkując utratą aspektów okna w kierunku funkcjonalności, szczelności czy też izolacyjności. Bazową sprawą jest rodzaj umiejscowienia i podparcia okna oraz jego utwierdzenia. Istotną rolę odgrywa tu przede wszystkim: adekwatne rozmieszczenie klocków podporowych i dystansowych, twardość materiałów, z jakich opracowano klocki podporowe, i dobór mocujących okno łączników dostosowanych do rodzaju materiału, z którego wykonano ścianę.
Sposób podparcia okna i dobór dobrych do tego celu materiałów to kwestia często umniejszane przez montażystów. Ma ono jednak dogłębny wpływ nie tylko na utrzymanie parametrów okna, ale i na sposób jego pracy w ościeżu.
Błędy podczas montażu okien
Podczas montażu okna trzeba zwrócić uwagę na odpowiedni dobór klocków podporowych i dystansowych, podobnie jak pod względem materiałów, z których są one dokonane, jak i odpowiedniego ich doboru do rodzaju ściany, w której montowane jest okno. Jednym z istotnych, a zarazem niedopuszczalnych błędów jest w podobny sposób montaż okna na pianki poliuretanowe z zlekceważeniem łączników mechanicznych.
Trzeba pamiętać, że pianki poliuretanowe i tym pokrewne materiały izolacyjne stanowią wyłącznie izolację termiczną szczeliny miedzy oknem a ścianą (ościeżem) i nie służą do mocowania okien w ścianie”.
Wybór odpowiedniej płyty i montaż
Podczas wyboru odpowiedniej płyty warstwowej należy zwrócić uwagę na jej grubość. Grubość danego rdzenia występującego w płycie ma niebagatelne znaczenie dla izolacji cieplnej oraz obciążeń od wiatru czy śniegu. Płyty ścienne mogą być montowane na hali w płaszczyźnie poziomej lub pionowej. Przed rozpoczęciem prac, należy zabezpieczyć miejsce montażu, a następnie ustalić kierunek układania płyt. Powinien być on naprzeciwko głównego kierunku wiatru. Podczas montażu płyt ściennych, należy pamiętać o dokładnym dopasowaniu płyt i używaniu śrub z gwintem oporowym.
Płyty warstwowe nie mogą być podnoszone za pomocą pasów gdy krawędzie płyt nie są zabezpieczone. W ten sposób może dojść do uszkodzenia bądź zdeformowania wpustów. Ważny jest również wybór punktów ciężkości płyty. W ten sposób podniesiemy ją w sposób bezpieczny. Podczas montażu pamiętać należy również o odstępach punktów podnoszenia. Jeżeli na tę kwestię nie zwrócimy uwagi, płyty mogą się złamać. Ważne jest też użycie ssawek próżniowych, które posiadają gumowe talerze. W ten sposób powierzchnia blachy nie będzie uszkodzona.