Jaka płyta warstwowa?


W zależności od rodzaju obiekcie stawianego za pomocą płyt warstwowych, inwestorzy mają do wyboru ich trzy rodzaje: płyty z rdzeniem ze styropianu, wełny mineralnej lub poliuretanu.

Wybierając płytę obornicką trzeba wziąć przede wszystkim pod uwagę wykorzystanie obiektu.

Jak wybrać płytę warstwową? 

Płyta warstwowa z rdzeniem poliuretanowym posiada wiele zalet sprawdzających się w zarówno w budowie ścian zewnętrznych, działowych oraz w przekryciach stropowych wewnętrznych. Tego wariantu płyty używane są zazwyczaj do budowy obiektów mających zastosowanie handlowe oraz przemysłowe.

Budowane są przy ich użyciu także budynki biurowe, rolnicze, centra logistyczne, hale sportowe, a także obiekty do przechowywania warzyw i owoców. Rdzeń poliuretanowy stanowi świetną izolację termiczną i akustyczną.

Płyty dachowe i ścienne 

Płyty dachowe i ścienne wykorzystywane są do docieplania obiektów przemysłowych jak i prywatnych. Dwustronna blacha, z której zbudowane są płyty warstwowe pozwala na szybki i sprawny montaż płyt. Płyty w obudowie z dwustronnej blachy można bez problemu układać w płaszczyźnie pionowej i poziomej. Zastosowanie odpowiednich parametrów w przypadku płyt ściennych i dachowych pozwoli uniknąć inwestorom strat ciepła wewnątrz obiektu. Izolacyjność termiczna, szczelność, a także stopień w jakim nasiąka materiał to ważne z punktu widzenia budowy obiektu parametry. 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *