Uszczelnianie płyt warstwowych


Szczególną ostrożność trzeba zachować podczas uszczelniania pojedynczych szczelin stykowych na końcach, jednak przy krawędziach połączeniowych fasady i dachu.

Płyty warstwowe nie mogą być podnoszone za pomocą pasów gdy krawędzie płyt nie są zabezpieczone. W ten sposób może dojść do uszkodzenia bądź zdeformowania wpustów. Ważny jest również wybór punktów ciężkości płyty. W ten sposób podniesiemy ją w sposób bezpieczny. Podczas montażu pamiętać należy również o odstępach punktów podnoszenia. Jeżeli na tę kwestię nie zwrócimy uwagi, płyty mogą się złamać. Ważne jest też użycie ssawek próżniowych, które posiadają gumowe talerze. W ten sposób powierzchnia blachy nie będzie uszkodzona.

Płyty powinno się uszczelniać w szczególny sposób. Ponieważ taśma uszczelniająca uszczelnia styki między płytą a nośnikiem tylko na ich nawierzchni stykowej, należy przy krańcach podłużnych połączeń fragmentów wykonać dodatkowe uszczelnienie zewnętrzne.

Masy uszczelniające

Masa uszczelniająca pomocna jest przy łączeniu powleczonych blach pokrywających. Podczas tego typu montażu trzeba zwrócić uwagę na to, aby nie nadużywać trwale mas uszczelniających. Uwagę należy zwrócić na dokładne wykonanie małych elementów blacharskich. Masa uszczelniająca nie może być wystawiana na promienie UV. Fugi uszczelniające trzeba traktować jako konserwowane.

Taśmy uszczelniające

Podczas montażu płyt nie należy rezygnować z taśm uszczelniających. Na rynku dostępne są różnego rodzaju taśmy, które stosować można w konstrukcjach lekkich, stalowych.

W zależności od sytuacji i jej drobiazgowych warunków można wykonać takie uszczelnienie używając różnych materiałów, np.: z pianki poliuretanowej lub z taśm uszczelniających. Całościowe uszczelnienie w przypadku płyt warstwowych należy dokonać z odpowiednich taśm uszczelniających. 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *