Jaka konstrukcja pod płyty warstwowe?


Płyty warstwowe mogą być montowane zarówno na konstrukcjach stalowych, jak i na konstrukcjach drewnianych. Do montażu płyt obornickich na konstrukcji warto zatrudnić wykwalifikowaną ekipę budowlaną.

Zalety konstrukcji stalowych

Konstrukcje wykonane ze stali są lekkie oraz wytrzymałe na wszystkie rodzaje obciążeń. Stal jest łatwa do obróbki oraz łączenia różnymi metodami. Posiada ona jednorodną strukturę i nie zmienia swoich właściwości mechanicznych podczas upływu czasu. Konstrukcje stalowe pozwalają na uzyskanie bardzo dużych rozpiętości (nawet do 100m bez podpór) oraz stosowanie lżejszych fundamentów. Powstają one bardzo szybko, a dzięki modułowej budowie są łatwe w transporcie, montażu, a także demontażu.

Do największych zalet konstrukcji stalowych należy zaliczyć wytrzymałość, trwałość oraz lekkość i nośność ich elementów. Ważną kwestie stanowi fakt, że można je zmontować i zdemontować w każdych warunkach klimatycznych (w zależności od sposobu łączenia elementów), a także wzmocnić, naprawić czy przebudować.

Płyty warstwowe na konstrukcjach drewnianych

Płyty warstwowe montować można nie tylko na konstrukcjach stalowych. Nie wpływa to znacząco na wzrost kosztów montażu. Wybierając podłoże do montażu dachowej płyty obornickiej należy prawidłowo wybrać  środek mocujący oraz zwrócić uwagę na parametry śrub i kołków. W przypadku konstrukcji drewnianej wymagana głębokość wkręcenia śruby ma wynosić 60mm.

Koszty związane z montażem warstwowych płyt dachowych uzależnione jest od rodzaju płyty, a także od trudności montażu czy wysokości budynku. Ponadto, warto pamiętać, że drewno jest naturalnym izolatorem w porównaniu do stali znacznie gorzej przewodzi ciepło i w naturalny sposób może tworzyć barierę i niwelować punkty przemarzania jakie mogą powstać na źle wykonanej konstrukcji stalowej.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *