Wielu inwestorów wycofuje się z pomysłu budowy obiektów murowanych. Lekkie konstrukcje są rozwiązaniem nie tylko tańszym, ale również takim, które pozwala na tworzenie różnorodnych kształtów i kolorów fasad. Nowoczesne, lekkie budownictwo nie jest zarezerwowane wyłącznie do obiektów przemysłowych, ale również prywatnych.
Obiekty budowane w technologii lekkich konstrukcji są bardzo popularne wśród przedsiębiorców i inwestorów ze względu na szybkość realizacji zleceń, a także niższej ceny postawienia obiektu w lekkiej konstrukcji. Te wybierane są również ze względu na duże możliwości architektoniczne i wielu wariantów wykończenia obiektu zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.
Hala stalowa
Lekkie konstrukcje wykorzystane mogą być w różnorodny sposób i nie są zarezerwowane wyłącznie dla budownictwa przemysłowego. Tego rodzaju konstrukcje doskonale nadają się na przystosowanie ich do różnego rodzaju działalności, sprzedaży produktów i usług.
Najczęściej tego rodzaju konstrukcje wykorzystuje się do:
- agrobudownictwa (chlewnie, stodoły, stajnie, kurniki)
- małe obiekty takie jak pawilony handlowe, garaże
- budownictwa jednorodzinnego – najczęściej są to obiekty do 3 pięter
- budowy poddaszy oraz ich rekonstrukcji
- budowy budynków gospodarczych i socjalnych
- budowy obiektów wielopoziomowych
Hala stalowa z płyt warstwowych
Hale stalowe to obiekty całoroczne. Można je ocieplić płytami obornickimi i w ten sposób uzyskać obiekt bardzo uniwersalny. Koszt budowy hali stalowej z obudową z płyt warstwowych jest dużo niższy niż w przypadku tradycyjnych hal murowanych. Ponadto, hale stalowe z płyt warstwowych nadają się do wynajmowania, a także mogą być przeznaczone do jakiejkolwiek działalności gospodarczej.